Půjčka ve zkušební době. Je to vůbec reálné?

Získali jste aktuálně zaměstnání a rádi byste si již užívali finančních prostředků? Nic zvláštního, mnohdy jsou lidé značně nedočkaví a chtěli by mít peníze co nejdřív. Je to vůbec možné? Ano, mělo by být, pokud si vezmete ve zkušební lhůtě nějaký výhodný úvěr. Jednoduché to ale rozhodně mít nebudete. Pojďme se tedy podívat na to, jestli vám vůbec někdo dokáže půjčit a za jakých podmínek. V neposlední řadě upozorníme i na to, v jaké situaci byste po půjčce ve zkušební lhůtě měli sáhnout.

Banky vás nejspíše odmítnou

Realita je taková, že banky si dokonale prolustrují každého žadatele o úvěr. Budou se zajímat nejen o váš pravidelný příjem, ale také o to, jak dlouho v dané společnosti pracujete. Pochodit se vám tady podaří jen velmi složitě. Pokud máte u banky účet, může se stát, že už nebude řešit, jak dlouho pracujete a zdali máte potvrzení o příjmu. Na tuto alternativu ale raději nevsázejte, protože by se spíše jednalo o náhodu. Porovnat půjčky u bank se vám tudíž nevyplatí a raději se podívejte do nebankovního sektoru.

Nebankovní společnosti jsou o něco shovívavější

To sice ano, ale také se nemůžete domnívat, že půjčí úplně každému. Určitě budou také požadovat nějaké záruky vaší bonity. Jinými slovy, žádný věřitel si nepřeje, aby dlužník po podpisu úvěrové smlouvy a obdržení peněz nesplácel! Pokud využijete nebankovní půjčky, připravte se na záruky v podobě ručitele, případně zastavení vašeho movitého či nemovitého majetku.

Jen když to skutečně potřebujete…

Jít do jakékoli půjčky ve zkušební době je riskantní, a proto se pro konkrétní úvěr rozhodněte pouze tehdy, když peníze nezbytně potřebujete. Hrozí vám kupříkladu exekuce, případně musíte zakoupit nějaký domácí spotřebič či opravit auto. Chcete-li peníze na vánoční dárky nebo dovolenou či pro jiné relativně pomíjivé účely, určitě od takovýchto úmyslů odstupte. Jinak ještě docela zajímavou alternativu představují P2P půjčky. Z těch jmenujme nejznámější půjčky od Zonky, kterou zná dnes už snad každý.