Podnikání je dobrou možností, jak se nejenom postavit na vlastní nohy, ale jak začít vydělávat i více peněz, než v zaměstnání. Kromě toho, že je možné být živnostníkem, nelze opomenout ani možnost vlastnit svou firmu. Proč doporučujeme tuto druhou variantu? Prvním důvodem je určitě fakt, že firma vystupuje jako samostatná právnická osoba. Lze ji tak v budoucnu prodat, lze ji přepsat na potomky, nebo ji také jednoduše darovat.

Firma dá podnikání určitou prestiž

Prvním důvodem je určitá prestiž. Jednoduše vypadá lépe, když služby nebo zboží nabízí právnická osoba, než pouze konkrétní člověk s živnostenský listem. Daná prestiž může být dále podpořena ještě dvojicí dalších věcí. První z nich je výše základního kapitálu, a tou druhou je sídlo na zajímavé adrese ve velkém městě.

Získat firmu je rychlé a levné

Noho lidí se obává, že založit společnost s ručením omezením je něco komplikovaného a náročného. Když firmu zakládáte sami, komplikace se objevit mohou. Proto je lepší oslovit profesionály z Readymadenaklic.cz. Ti nabízejí ready made společnosti na klíč. Spojili tak oba segmenty v jeden, čímž došlo i k propojený hlavních výhod. O jaké se jedná? Tady je výčet tří hlavních:

  • Možnost volby názvu i sídla firmy
  • Možnost volby výše základního kapitálu
  • Možnost získat firmu už za jednotky tisíc

Firma přináší i jistoty v případě problémů

Pokud osoba podniká jenom s živnostenským oprávněním, je za případné problémy odpovědná vešker svým majetkem. A to pochopitelně i tím soukromým. U firem je tomu jinak. Ostatně už název – společnost s ručením omezením, jasně ukazuje na to, že za závazky firma ručí jenom omezeně. Konkrétně jenom do výše základního kapitálu. To znamená, že se jako majitelé firmy nemusíte bát, že by se neúspěch v byznysu přímo dotkl i vašeho osobního života. I to je důvod, proč se vydat touto cestou.