Vybíráte hotel? Služby by měly vždy odpovídat ceně

Hotely jsou oblíbenými možnostmi pro ubytování nejenom u soukromých cestovatelů, ale dost často je využívají také firmy. Po celé zemi lze najít řadu různých hotelů, které se liší svou kvalitou. Ta by však měla vždy odpovídat ceně. Na co je dobré při výběru hledět?

Sepište si své požadavky

Ty se mohou lišit podle toho, zda cestujete jako soukromá osoba, nebo pokud cestujete jako firma. V prvním případě vás mohou zajímat i doplňkové služby, jako třeba:

  • Restaurace a bary
  • Posilovna
  • Wellness centrum

Pokud naopak patříte do skupiny firemní klientely, máte požadavky spojné s byznysem. Tím jsou například konferenční prostory. Právě od toho, co konkrétní hotel nabídne nebo nenabídne, se následně může odvíjet cena za ubytování.

Volte ideální polohu

Dále může mít na cenu hotelu vliv i jeho poloha. Ty, které jsou spíše na periferiích a v menších městech jsou logicky levnější. Na druhou stranu se vaše náklady mohou navýšit o nezbytné cestování na požadované místo. Proto se jako lepší volba jeví hotely s ideální polohou. Příkladem může být známý hotel Praha Belvedere. Jeho poloha přijde vhod nejenom ve chvíli, kdy do něho míříte, tak i ve chvíli, kdy se z něho chcete vypravit do okolí. Perfektní dopravní obslužnost zde není problém, protože hotel se nachází v centru Prahy a pro klienty nabízí i parkování v podzemních garážích.

Přihlédněte k počtu hvězdiček

Jedná se o jasné označení kategorie hotelů, které však není nijak výrazně standardizováno. Přesto je možné podle počtu hvězdiček jednoduše odvodit, jakou kvalitu bude hotel pravděpodobně nabízet a kolik bude stát. Zároveň platí, že hvězdičky nejsou všechno. Vybavením sice může hotel do této kategorie spadat, ale svým stářím nebo nedostatečnou čistotou spadá do kategorie nevyhovujících. Kvalitněji se tak může jevit hotel tříhvězdičkový, kterému sice pár věcí chybí, ale naopak bude podstatně levnější. I toto jsou věci, ke kterým je vhodné při výběru přihlédnout.