Půjčka a úvěr. Dvě slova. Tak podobná, ale přece tak odlišná. V tomto článku si tedy řekneme, jaký je mezi nimi rozdíl. Ať v tom máte na věky věků jasno.

Půjčka vs úvěr

Pojďme si to vyjasnit hned na začátku – půjčka není úvěr. Sice to tak na první pohled nemusí vypadat, tyto dva pojmy jsou ale odlišné. Půjčkou je myšleno cokoliv, co nějaké osobě půjčíte. Nemusí jít jen o peníze. Může to být nějaký předmět, auto či knížka. Zato pojem úvěr je přímo spjat s penězi. A nejen těmi bankovními, ale i nebankovními.

Nebankovní úvěr pro živnostníky často pomůže z prekérní situace či s rozjezdem podnikání lidem, kteří nemají dostatečnou bonitu. Tedy bankami a zákonem stanovenou hranici, kterou žadatel o úvěr musí splnit. U nebankovních úvěrů sice také existují jistá pravidla, často svázaná zákonem, v porovnání s bankovními institucemi ale nejsou tak přísná.

Nebankovní úvěr pro firmy

Nebankovní úvěr pro společnosti si můžete pořídit, i když nemáte hotovo. Co to znamená? Je to jednoduché. Na půjčku dosáhnete i v případě, že teprve začínáte. To ale neznamená, že by si rychlý nebankovní úvěr na podnikání nemohl vzít ten, kdo už tuto činnost provozuje déle. Může se totiž stát, že se dotyčný třeba v registru dlužníků s negativním zápisem. To je u banky konečná. U nebankovní instituce stále máte šanci.

Mimochodem – takový rychlý nebankovní úvěr pro podnikatele se hodí také pro toho, kdo si vybral rizikovější obor. Může jít o výrobu produktu, který je na trhu úplnou novinkou a nemá žádnou klientelu. Je vhodný pro průkopníky a pracovité lidi, kteří se nebojí práce a budování společnosti od píky. Pak už jen stačí vaši myšlenku přetavit v realitu a dokázat všem bankám, že se ve vás mýlily.