Chystáte se na dovolenou do Chorvatska a přemýšlíte, co všechno si s sebou zabalit, aby byl pobyt i cesta do chorvatska podle vašich představ? Pak se nechte inspirovat tipy na to, co všechno přibalit do zavazadla.

Nejdůležitější věci

Do zavazadla nezapomeňte přibalit cestovní pas nebo občanský průkaz. Nezapomeňte si včas zkontrolovat platnost jednotlivých dokumentů. Mezi další nezbytnosti patří kartička zdravotní pojišťovny a cestovního pojištění, jste-li majitelem řidičského průkazu, tak i ten, ideálně je-li mezinárodní. Cestujete-li na dovolenou s cestovní kanceláří, tak veškeré dokumenty, které jste od ní obdrželi. Jestliže cestujete letadlem, tak letenky. Jedete-li automobilem, tak veškeré doklady k němu. Důležité jsou i finance – platební karta i hotovost. U mobilního telefonu si zkontrolujte nastavení a nezapomeňte přibalit i osobní lékárničku. Máte-li zajištěné ubytování chorvatsko, pak nějaké dokumenty k němu. Velký výběr ubytovacích kapacit naleznete na portálu ubytovanivchorvatsku.cz.

Oblečení a nezbytnosti na pláž

I když vyrážíte na letní dovolenou, není od věci přibalit si alespoň jednu mikinu a dlouhé kalhoty. Možná se vám bude hodit také šusťáková bunda. Na pláž si, kromě plavek, přibalte plážovou obuv, ručník a osušku. Nezapomeňte na opalovací krém, sluneční brýle a nějakou pokrývku hlavy. Chystáte-li se potápět, pak potápěčské brýle, ploutve a šnorchl.

Cesta autem

Chystáte-li se autem do Chorvatska, inspirujte se těmito tipy.

Seznamte se se všemi dopravními předpisy. Dálniční známku po Chorvatsku nepotřebujete. Za každým sjezdem se platí mýtné. Potřebovat ji však budete v případě přejezdu přes Rakousko nebo Slovinsko. Před cestou zkontrolujte pečlivě stav vozidla a povinnou výbavu. Připravte si dostatečnou hotovost na platbu mýtného. Naplánujte si cestu předem.