Elektromotory jsou elektrotechnickým mechanismem, který je ve své podstatě velice jednoduchý. Pokud je opravdu vyrobený velice pečlivě, zároveň je o něj dobře postaráno a je vhodně zvolený pro danou úlohu, tak dokáže sloužit i desítky let bez jakýchkoliv známek pochybení. Jenže jednou z těch nejdůležitějších součástí tohoto tvrzení, je jeho výroba.

Ne každá značka totiž vyrábí elektromotory s takovou kvalitou, jaká by se na podobné mechanismy patřila. Velice často jsou dokonce mnohé modely doslova poruchové a nekvalitní. V případě značky Bühler, kterou vám přinášíme, se ale ničeho takového rozhodně bát nemusíte.

Oblíbené bezkartáčové motory

V současnosti nejvíce používanou variantou jsou bezkartáčové motory. Jejich hlavní výhodou je, že jsou extrémně levné na výrobu, a přitom mají výborné výsledky v oblasti výkonu i výdrže. V případě jejich zničení je většinou jejich výměna extrémně rychlá a levná. Po právu jsou tak EC motory Bühler velice oblíbeným sortimentem. Potkávat je můžete jak v drobných mechanismech, tak i v přístrojích pro každodenní užívání.

Kartáčové motory jsou ale stále v trendu

To ale neznamená, že by konkurence bezkartáčových motorů byla dávno odepsaná. Bezkartáčové motory byly předvedeny jako první, protože je i jejich mechanismus fungování trochu složitější. Fungují zde komutátory a pevným magnet. Změny sil se tady řídí pomocí vinutí, které je pod rozdílným proudem. Při nízkých otáčkách jsou ale komutátorové DC motory Bühler mnohem efektivnější než konkurent, protože na ně vůbec nejsou bezkartáčové motory stavěny.

Volba správného motoru je zcela zásadní

Jak už bylo nastíněno na řádcích výše, tak jsou bezkartáčové i kartáčové motory odlišné. A to nejen v případě značky Bühler, ale pochopitelně u všech značek. Proto jsou rovněž oba druhy motorů vhodné na mírně odlišné úkony. Spolehnout se ale můžete, že elektrické motory Bühler vždy odvedou tu nejlepší práci. Při správné volbě jejich umístění a užití se navíc můžete těšit na to, že svoji funkci budou plnit opravdu velice dlouhou dobu, a to bez jakýchkoliv závad.