Software na míru patří mezi typ softwaru, jehož cílem je kvalitní automatizace firemních procesů a naplnění veškerých kladených požadavků. Ne nadarmo patří software na míru u firem mezi hojně využívaný typ IT řešení, jelikož dovede firmám zlepšit celé spektrum procesů. Napadlo vás, že by se daly některé procesy ve vaší firmě zautomatizovat? V tomto článku zjistíte, na co byste se měli zaměřit, pokud uvažujete o softwaru na míru.
Stanovte si požadavky na software
Aby software na míru odpovídal veškerým vašim požadavkům, tak je potřeba si nejprve ujasnit, co od softwaru očekáváte a sepsat si všechny požadavky na papír. Vývojář díky tomu získá jasnou představu o tom, co musí software na zakázku splňovat.
Zaměřit byste se měli zejména na účel softwaru a jeho úkoly. Dále je vhodné se zamyslet nad tím, kdo bude se softwarem či webovou aplikací pracovat. Pokud je to možné, tak tyto lidi neváhejte do vývoje zapojit. Získáte tak postřehy, které poslouží k lepšímu výsledku. Dobré je také si promyslet uživatelská oprávnění k softwaru, aby se data nedostala do neoprávněných rukou. Nakonec je potřeba ujasnit si, kolik peněz chcete investovat a časový termín, kdy by měl být vývoj software na zakázku dokončen.
Obraťte se na zkušené odborníky
Dále je důležité neopomenout výběr vhodné firmy, které svěříte vývoj webové aplikace na míru dle vámi stanovených požadavků. Na trhu se v současné době nachází velké množství firem, jež poskytují vývoj webových aplikací na zakázku, jejichž kvalita služeb a ceník bývá různorodý. Je třeba myslet i na to, že ne každá společnost dokáže zrealizovat veškeré vaše požadavky, které od softwaru na míru očekáváte.
Jak vybrat kvalitní společnost?
V rámci výběru vhodné firmy by vaší pozornosti tak neměly uniknout recenze od zákazníků. Při sledování kvality firmy byste se měli věnovat i zkušenostem firmy a počtu zrealizovaných projektů. Nakonec se věnujte tomu, zda vám firma poskytne při vývoji aplikace průběžné testování. Vývoj webových aplikací na míru by měl u kvalitních společností probíhat v několika cyklech, tak abyste mohli software několikrát otestovat a vývojář měl možnost opravit nedostatky či doplnit chybějící funkce.
Jednou z velice zkušených firem je například společnost Memos, která se věnuje vývoji aplikací již téměř 20 let a má zkušenosti s více jak 1000 projekty.