Jak se liší podmínky pro poskytnutí půjčky v závislosti na její hodnotě?

Při schvalování a poskytování půjčky se můžeme pravidelně potkat s poměrně dost velkým množstvím požadavků a podmínek, které jsou velice často odlišné především podle toho, jak vysokou hodnotu půjčky požadujeme.

Podle toho většina bankovních i nebankovních institucí více dbá na to, aby prověřila bonitu potencionálních klientů, čímž dokáže zabezpečit budoucí splácení půjček či hypoték. V jakých hodnotách půjček ale můžeme očekávat odlišné přístupy? Na to vám odpovíme v rámci dnešního článku!

Okamžité půjčky jako moderní trend

Pokud bychom šli od těch nejnižších čísel, které jsou běžně na seznamu nabízených půjček, tak by byla půjčka 10 000 Kč asi tou nejčastější částkou. Tyto půjčky jsou velice často uváděny jako okamžité, což znamená že pro jejich zprostředkování není potřeba žádné návštěvy pobočky nebo delšího dokazování, ale pouze stačí na základě občanských dat vyplnit informace.

Automatické hledací skripty se poté postarají o to, aby dokázali najít jakékoliv informace o vaší finanční minulosti, které mohou být zahrnuty v registrech. A to nejen v registrech dlužníků, ale také v registrech, které evidují řádně splácené půjčky a hypotéky.

Zlatá střední cesta

Statisticky je dokázáno, že je půjčka 50 000 Kč víceméně tou nejčastější, která se na trhu objevuje. Stejně tak je také tou, kterou klienti využívají nejvíce. Není se čemu divit, protože taková částka je stále vhodná pro splácení ve viditelném časovém horizontu, ale může už zapůsobit pro financování rekonstrukcí, koupí automobilu, elektroniky a mnohé další. V tomto případě ale už počítejte s tím, že je potřeba lepší prověrka vaší minulosti. To ale znamená více starostí pro poskytovatele, vy nepoznáte žádný rozdíl.

Statisícové možnosti financování

V jiných finančních sférách i náročnosti ověřování klientů, se pohybujeme v moment, kdy už se bavíme o statisících korun. V případě, kdy je na výši půjčka 100 000 Kč bychom už měli očekávat, že bude většinou potřebovat poskytovatel financí osobní návštěvu. A to minimálně v případě prvního financování. U již ověřených klientů je tato uzda hodně povolená a mnohdy stačí už jenom požádat v online rozhraní.