Vánoční shon zase brzy začne a obchody jsou na něj dobře připravené. Slevové akce už dávnou nejsou pouze během ledna, zboží za příznivé ceny můžete koupit i před Vánoci. A na které dny se tedy připravit?

Den dopravy zdarma

Největší českou předvánoční akci organizuje srovnávací portál Heuréka, v rámci níž se zavážou, že u nákupů nad 300 korun nebudou po určitý počet dní účtovat poštovné. Akce se už od své premiéry velmi úspěšně uchytila a hned na úvod dosáhla obratu 135, 5 mil. Kč, přičemž následující rok se toto číslo ještě zdvojnásobilo. Kolik to bude letos?

Státní svátek 17. listopadu

Výročí sametové revoluce je jediný státní svátek, během něhož mohu obchody s prodejní plochou více než 200 metrů čtverečních zůstat otevřené. Letos navíc vychází na pátek, takže máte na nákupy celý prodloužený víkend.

Black Friday

Slevová akce, která se k nám dostala z USA, už patří k tradičním. Termín je pohyblivý a vždy připadá na každý čtvrtý pátek v listopadu. Název akce je odvozen od začátku světového krize v roce 1929, kdy na „černý pátek“ spadly ceny akcií. V Čechách je Black Friday stále poměrně novinkou, ale zapojuje se do něj stále více obchodů, například Apple, Alza, Mall, Bonami nebo Notino. Stále však platí, že tento den je spíše marketingovým lákadlem a slevy nejsou tak výrazné.

A aby toho nebylo málo, v USA už se nakupuje i na tzv. Cyber Monday, takže vznikají 4 dny po sobě plné slev.