Očistěte svůj dům od zbytečných věcí, uleví se vám a vznikne prostor pro nové

Každoročně bychom našim domovům měli dopřát alespoň jarní úklid, který nespočívá jen v tom, že konečně umyjeme okna, ale že si přebereme svůj domov a zjistíme, co je v něm již zbytečné. Takováto očista domácnosti může být velmi příznivá. Nejenže se zbavíte věcí, které po dlouhá léta skladujete a již je nepotřebujete, ale uvolní se vám také místo pro nové věci, které jste si přivezli z cest, dostali apod. Proveďte pravidelně jednou ročně očistu vašeho domova.

Zbytečnosti ven!

Nejdříve se pusťte do toho, že z šuplíků, skříní či komod vyndáte vše, co jste prozatím skladovali. Proberte si staré nádobí, vánoční ozdobičky, aquaristické potřeby, sportovní vybavení, prostě vše a dejte na stranu to, co se vám ve skříni válí déle než tři roky. Některé věci můžete nafotit na bazar a poslat dále, ty v opravdu špatném stavu jednoduše vyhoďte. Díky tomuto úklidu budete mít jasnou představu o tom, co ve skříních skladujete a uděláte si další místo na potřebnější věci, které pravidelně používáte.

Úklid šatníku

Další na řadě je oblečení. Toho má snad každý doma na stovky kousků. Proberte si skříně a rozdělte si oblečení podle toho, jak často ho nosíte a co pro vás znamená. Svoje dětské oblečení, které jste milovali a chcete ho věnovat i vašim dětem, schovejte, ty kousky, které jste na sobě neměli roky a nevíte, proč je vůbec máte, jednoduše ze skříně odstraňte. Můžete je prodat na bazarech či vhodit do kontejnerů s oblečením.

Ach, ty papíry

Velkou tajemnou jsou také nejrůznější papíry, které skladujete. Potvrzení, doklady, dokumenty, to vše se hromadí a my je jednoduše schováváme do šuplíku. Přeberte si i ty a udělejte si ve svých dokumentech pořádek. Dobrou pomocí pro vás může být skartace dokumentů Praha. Jedná se o společnost, která nabízí komplexní služby v oblasti likvidace dokladů, dokumentů a dalších nosičů informací. Tato služba je vhodná především pro větší firmy, ale pokud jste zásobeni důležitými dokumenty i vy, které potřebujete zlikvidovat, hodit se může i vám.