Na kvalitě pneumatik závisí mnohdy zdraví i život lidí. Bezpečnost jízdy v každém automobilu lze ovlivnit způsobem řízení, technickým stavem vozidla, ale snad nejvíce kvalitou a stavem pneumatik. Zejména v zimním období a při zhoršené sjízdnosti vozovek jsou správné pneumatiky nepostradatelné.

Jak pneumatiky vybírat?

Je řada levných pneumatik, které mají dobrou kvalitu, ovšem v zásadě platí, že šetřit na pneumatikách se nemusí vyplatit. Budete-li si pořizovat nové pneumatiky, rozhoduje při volbě několik faktorů. Rozhodně se vyplatí poradit se s odborníkem, který vám doporučí pneumatiky nejvhodnější pro vaše potřeby. Jedním z měřítek je četnost ježdění. Pokud například během zimy nejezdíte často a s autem vyjedete z garáže pouze sporadicky za účelem nákupů, na kontrolu chalupy apd., určitě si nebudete kupovat nejdražší pneumatiky. Právě v takovém případě postačí levné, ale kvalitní pneumatiky.

Co je při výběru nejdůležitější?

Ještě před nákupem si musíte zjistit údaje o pneumatikách ve vašem velkém technickém průkazu, kde jsou uvedeny zejména rozměry. Zásadním kritériem je roční období, neboť na zimu musíte mít ze zákona zimní pneumatiky. Ty mají měkčí složení směsi, která v kombinaci se zimním vzorkem mnohem lépe přilne i ke kluzkému povrchu silnice.

Vybírejte u odborníků

Zejména pro méně zkušené řidiče a majitele automobilů jsou vítanou pomocí služby společnosti PNEU OK – shop. Specializuje se na pneumatiky všeho druhu a nabízí produkty všech známých značek. Podstatné je, že tento eshop disponuje profesionálním zázemím a odborně zdatní pracovníci vám poradí, jaké pneumatiky by byly nejvhodnější pro váš automobil a pro způsob vašeho ježdění. Kromě pneumatik eshop nabízí také alu kola, která mají nejen atraktivní vzhled, ale jsou i praktická. Především jim nehrozí koroze a díky menší hmotnosti v porovnání s klasickými plechovými disky lze ušetřit na spotřebě pohonných hmot. K výhodám PneuOK.cz patří také rychlé doručení zakoupeného zboží, neboť skladové osobní i nákladní pneumatiky, včetně alu kol či plechových disků, vám bude dopraveno vždy následující pracovní den.