Fotopasti se v poslední době velice rozšířili, za což může jejich univerzalita. Většina lidí v nich sice vidí pomůcku pro milovníky a ochránce přírody, ovšem fotopast může posloužit každému z nás. Jak? Pojďme se na to podívat!

Co je to fotopast?

Fotopast je především velice nenápadné snímací zařízení, které je schopné pořizovat videa i fotografie ve vysokém rozlišení za jakýchkoliv podmínek. Fotopast se skládá hned z několika částí a to snímacího zařízení, komunikační centrály a pohybového snímače. Komunikační zařízení slouží fotopasti ke komunikaci s mobilním telefonem či e-mailovou adresou majitele, což mu umožňuje SIM karta umístěná přímo v zařízení. Pohybový snímač pak dává povel snímacímu zařízení, kdy má začít nahrávat.

Sledování a ochrana přírody

Fotopasti je skvělým zařízením především do volné přírody, které umožňuje všem milovníkům zvěře monitorovat, co dělají i v momentě, kdy nejsme přímo na místě. Díky nenápadnosti fotopasti není zvěř nikterak rušena a to ani během noční aktivity, během které je zařízení díky nočnímu režimu taktéž schopno pozorovat to co zvěř dělá a jak se chová ve svém přirozeném prostředí. Fotopast je tak skvělým pomocníkem pro amatérské pozorovatele přírody, myslivce, ornitology a ochránce přírody.

Fotopast také chrání

Sice to zní dost podivně, ale je to tak. Fotopast má i schopnost ochraňovat náš majetek. Jak? Díky tomu že je fotopast schopná pořizovat záznam toho co se děje před jejím objektivem v momentě, kdy je sepnuto pohybové čidlo, znamená to, že je schopna nerušeně pořizovat záznam jakéhokoliv prostoru kam ji umístíte. Můžete je jí tak umístit na svou zahradu, do svého skladu, nebo na další soukromé pozemky. V momentě, kdy sem vnikne někdo cizí, fotopast pořídí jeho snímek a policie pak nebude mít příliš mnoho starostí s jeho dopadením.