V letošním roce obhájila Komerční banka titul Banka roku. Na dalších místech se umístila Česká spořitelna a Raiffeisenbank. V kategorii Nejdůvěryhodnější banka, ve které určují pořadí sami spotřebitelé, obhájila prvenství Česká spořitelna a v kategorii Hypotéka roku obstála nejlépe Hypoteční banka.

Podle čeho se rozhoduje

Při hodnocení bank se stále více berou v úvahu také informace o hodnocení zákaznické zkušenosti jednotlivých bank, které jsou považovány za jeden z klíčových parametrů, podle kterých klienti banky v praktickém životě hodnotí. Klienti jsou stále více schopni detailně porovnávat jednotlivé produkty a služby. Zdaleka jim ovšem nejde pouze o ceny, ale hledají maximální přidanou hodnotu, kterou za své peníze mohou dostat.

Kdo rozhoduje

O vítězi v kategorii Banka roku, ale i o vítězích v kategoriích Pojišťovna roku a Hypotéka roku, rozhoduje odborná porota. Tvoří ji zhruba 50 členů, kteří jsou odborníky ve finanční oblasti, sféry bankovnictví, státní správy, akademické a politické sféry a také jsou v ní zástupci předních korporací v Česku. Objektivita rozhodování je zaručena tím, že žádný z porotců není zaměstnán v hodnocených institucích ani jinak zainteresován na výsledcích ocenění.