Jak vám může fotopast ulehčit život?

V našem životě je mnoho starostí, jednou z nich je naše bezpečí. Lidé mají obavy o majetek, který celou dobu budovali a většinou přemýšlí nad způsoby, jak ho účinně chránit. Někteří lidé si pořizují alarmy, hlídací psy, mříže do oken či bezpečnostní dveře. Existují však i další účinné způsoby a mezi nejoblíbenější patří pořízení fotopasti. Fotopast je malý a maskovaný přístroj, který se umístí na strom, nebo jiné nenápadné místo, odkud bude monitorovat váš pozemek.

Jak fotopast funguje?

Fotopast je po umístění na strom prakticky neviditelná a budete o ní vědět jen vy. Fotopast bude monitorovat váš pozemek a kdykoliv se někdo přiblíží na dosah senzorů fotopasti, tak ho fotopast vyfotí. Mezi nejlepší fotopasti na trhu patří fotopasti Bunaty. Mají velmi citlivá PIR čidla reagující na tepelný pohyb, jakmile se na váš pozemek dostane zvíře nebo člověk, fotopast ho okamžitě zaznamená, aniž by o tom vetřelec věděl. Pořízené snímky si můžete prohlédnout na displeji fotopasti, ale třeba také na televizi nebo v počítači. U fotopastí s GSM modulem si můžete nechat posílat pořízené snímky okamžitě na telefon jako MMS nebo na email.

Výhodou je, že budete mít neustálý přehled, co se na vašem pozemku děje. Nastavíte si čas, kdy má fotopast fungovat, třeba když jste v práci nebo spíte. Fotopast může fungovat i nonstop. Kvalitní snímky dělá i ve tmě, protože fotopast Bunaty disponuje neviditelným přísvitem, takže jí noční focení nedělá problém. Fotopasti jsou napájeny bateriemi, nejsou tedy závislé na elektrické zásuvce a můžete je umístit i dále od pozemku. Jsou velmi využívané pro ochranu majetku, ale využívají je také přírodovědci v lesích pro sledování divokých zvířat, populární jsou i u myslivců, lesníků, pracovníků bezpečnostních služeb aj. Fotopasti nejsou drahé a můžete s nimi získat kvalitní ochranu za minimální investici.