Zaměstnavatelé své pracovníky často přetěžují

Jaké je vaše zaměstnání? Jste s ním spokojení? Nebo vám z nějakého důvodu nevyhovuje? Pokud tomu tak je, je třeba změnit své stanoviště dřív, než dorazí syndrom vyhoření, workoholismus nebo jenom stres a úzkost, což jsou velmi časté problémy plynoucí ze zaměstnání a ruinující nejen zdraví, ale i osobní život. Nedávné statistiky ukázaly, že jen sedm procent Čechů je se svým zaměstnáním spokojeno. Zbylí si stěžují nejen na stres, ale také na neustálé přetěžování.

Na zaměstnance se nyní klade větší tlak než kdy dřív

Aktuálně panující koronavirová krize napáchala celou řadu škod. Kupříkladu kvůli ní ztratilo mnoho lidí práci, jiným se na bedra začalo nakládat stále více práce. To vedlo především ke zvýšenému stresu na pracovišti, jenž se samozřejmě promítl i do osobního života. U někoho pomalu vzniká závislost na alkoholu a u jiného je stres stále častější natolik, že mohou vznikat krize ve vztahu.

Samozřejmě neházejme všechno na koronavirovou krizi, i když je pravdou, že se přetěžovaní zaměstnanců s příchodem pandemie výrazně zvýšilo. Poslední statistiky ukazují, že za přetěžováním stojí i dlouhodobá rekordní nezaměstnanost. Ta sice třesně před příchodem koronaviru zlepšila svá čísla, na druhou stranu to netrvalo příliš dlouho.

Stačil by příspěvek na dovolenou

Mnozí zaměstnanci však ani z důvodu přetížení nechtějí měnit svou pracovní pozici. Jsou se svým zaměstnáním spokojení, alespoň co se týče platového ohodnocení. Proto by aktuální situaci řešili alespoň příspěvkem na dovolenou, na které by mohli takzvaně „vypnout“ a přestat myslet na práci. Bohužel příspěvek na dovolenou se pro zaměstnavatele ne vždy jeví jako skvělý benefit.

Dlouhodobý stres vede k nežádoucím problémům

Dlouhodobé přetěžování a z toho plynoucí stres vede k mnoha nežádoucím problémům. Kupříkladu se mohou vyskytnout problémy se zdravím, řada nepříjemných onemocnění nebo poruchy spánku.