Aktuální novinkou na poli kryptoměn je další rozštěpení Bitcoinu, které započalo koncem října 2017. Hodnota kryptoměny roste i nadále, od počátku letošního roku totiž Bitcoin zpětinásobil svou hodnotu a nic nenasvědčuje tomu, že by se to mělo změnit.

Oslavy jarního překonání magické hranice ceny tří tisíc USD za kus, se v říjnu v hodnotě zdvojnásobil.

Risk je zisk

I přesto napadají kryptoměny skeptici a hledají slabší článek, jako je například vysoká volatilita kurzu, anebo rizikové obchodování. Lze tak rychle nabýt a ještě rychle pozbýt, jelikož ani hodinové výkyvy v řádech stovek dolarů nejsou na tomto poli výjimkou…

Skeptické vyhlídky

Současné štěpení může Bitcoin výrazně oslabit. Čína patří mezi první země, které se snaží obchody s kryptoměnami omezit. Provádí to tak, že zavedla omezení pro směnárny a požaduje po obchodnících licenci. Již teď to má za následek, že mnoho velkých obchodníků svou činnost ukončila. Rusko zase vytvořilo zákon pro regulaci kryptoměn, který bude prezentován na konci tohoto roku.

Budoucnost

Již teď víme, že se v polovině letošního roku Bitcoin rozdělil na dvě kryptoměny. Laicky podaný důvod je ten, že jedni vývojáři chtěli Bitcoin zmodernizovat, druzí ne. Ač se proklamovalo, že toto rozdělení bude mít za následek prudký propad kurzu, opak se stal pravdou. Po druhém rozdělení došlo ke vzniku další nové měny – Bitcoin Gold. “Goldy” mají slavit úspěch u široké “negramotné” veřejnosti, zatímco těžba klasického Bitcoinu je umožněna vzhledem ke své hardwardové náročnosti pouze zkušeným technologickým firmám.