Po značné volatilitě na počátku roku 2018 došlo v roce 2019 na trzích s krypotoměnami k výraznému poklesu volatility. Před rokem touto dobou byl trh s kryptoměnami doslova v jednom ohni poté, co se cena bitcoinu vyšplhala na 19 000 a postarala se o senzaci a kryptoměnové miliardáře. V roce 2019 byly ceny ve znamení bočního trendu, trh začíná dozrávat a nyní investoři pokukují po kryptoměnách, které jim zajistí robustní výnosy. Vývoj bitcoinu můžete sledovat v sekci krypotoměn na iforex.cz.

Některé z nejnovějších kryptoměn

V hledáčku řady investorů jsou tři nové kryptoměny. NEO, NEM a Stellar jsou některé z nejnovějších kryptoměn, které by mohli naplnit očekávání investorů ohledně nových příležitostí. Neo byla založena v Číně v roce 2014 a byla nově rebrandována v červnu 2017. Jedná se o platformu založenou na blockchainu, která podporuje vlastní kryptoměnu a umožňuje vývoj smart kontraktů.

Smart kontrakty jsou součástí trhu s kryptoměnami, které přitahují značný zájem. Tyto kontrakty nabízejí cesty k osvědčení toho, že je položka legitimní. Například ve Spojených státech došlo k mnoha podvodům, kdy zemědělci prohlašovali o svých produktech, že jsou certifikovány jako organické, ale ve skutečnosti tomu tak nebylo a šlo o běžné produkty. V těchto případech by kryptoměna jakou je NEO byla ideální volbou k zamezení takovému typu činností.

Pokud si koupíte smart kontrakt, budete mít možnost s pomocí NEO propojit konkrétní položku s digitálním označením. Tímto způsobem nemůže dojít ke změně a označení za něco jiného. Neo také podporuje ochranu aktiv, jelikož aktiva registrovaná na jeho platformě prostřednictvím ověřené digitální identity jsou chráněna zákonem.

Co je NEM

NEM je blockchain orientovaný na kryptoměnu, který přímo konkuruje NEO. NEM je smart aktivum, které lze využít jako smart kontrakt. Jde také o cestu na pozadí kryptoměn, jako je bitcoin, avšak technologická platforma je efektivní způsob, jak snadno a při nízkých nákladech spravovat aktiva a data.

Stellar je síť pro finanční platby kryptoměnami. Síť Stellar je kniha založená na blockchainu, která propojuje banky, platební systémy a lidi s cílem usnadnit převody prostředků, včetně plateb, napříč různými aktivy a za nízké náklady. V tomto prostoru ještě neznáme kryptoměnového vítěze. Hodně blízko je Bitcoin, banky se ale zatím nepohnuly od hlavních měn směrem ke kryptoměnám.

Shrnutí

I když je k dispozici několik nových kryptoměn, bitcoin je na trhu nejvíc zažitý a měl by být považován za měřítko. Otázkou pro obchodníky je, jestli stagnující trh s bitcoinem zastíní ostatní kryptoměny a znemožní jim tak jejich vlastní rozkvět. Technologie blockchain nabývá mezi finančními institucemi na dynamice, což je pro krytpoměny velmi dobré znamení. Nabývat na dynamice budou i nadále smart kontrakty, protože spotřebitelům po celém světě jde o bezpečnost a ochranu v globálním platebním prostoru.