Rádi byste si do své dílny pořídili akumulátorovou vrtačku? Nevíte, jakou značku vrtačky vybrat a podle čeho se při výběru rozhodovat? Pokračujte ve čtení, na své otázky brzy dostanete odpověď.

Vrtačku nebo šroubovák?

Na začátku vašeho rozhodování stojí otázka: Potřebujete vrtačku či šroubovák? Šroubovák se vám bude hodit k jednoduchým šroubovacím úkonům, zatímco akumulátorová vrtačka má univerzálnější využití a zvládá i práci s pevnějšími materiály. Při výběru vrtačky dbejte především na kvalitu, kterou vám nabízí značka nářadí Stanley Fatmax.

Vhodná baterie

Dalším krokem ve výběru je volba vhodného druhu baterie. Mezi ty nejoblíbenější patří Li-lonové baterie, které pořídíte za dobrou cenu, mají též mnoho cenných vlastností. Mezi ně patří třeba to, že se rychle dobíjí a snadno poznáte stav nabití akumulátoru.

Vrtačka a motor

Kvalitní akumulátorové vrtačky mají bezuhlíkové motory. Problémem je však to, že i když je takováto vrtačka efektivní, jsou tyto pohonné jednotky mnohem nákladnější než klasický elektromotor. Ten bude stačit domácím kutilům, kteří nepotřebují vrtačku denně používat několik hodin, ale jen občas něco opraví či přivrtají. Při výběru vrtačky se zajímejte i o rychlost otáček a krouticí moment. Ten je důležitý především při stanovování celkové efektivity vrtání. Například vrtačky, které mají více než 20 Nm, umí vrtat i do odolných materiálů, například o betonu.

Konstrukce vrtačky

Pokud víte, že budete vrtačku používat několik hodin denně, je rozhodující i konstrukce a ergonomie vrtačky. Pokud je nedokonale promyšlená, mohou vás po pár hodinách práce pěkně bolet ruce. Vybírejte vrtačku s ergonomickou rukojetí, která vám dobře padne do ruky a je vyvážená, aby se vrtačka nenakláněla na stranu. Prohlédněte si také úchopový prostor vrtačky, aby byl dostatečně pohodlný a vybaven tlumičem nárazů. Díky tomu vám přímo do rukou neproudí nepříjemné vibrace.