Vhodně zvolený podnikový informační systém prospěje každé firmě bez ohledu na její velikost. A stejně jako v případě jakékoliv jiné aplikace je důležité začít stanovením požadavků. Nabídka „erpéček“ je široká a vybrat správnou variantu není otázkou jednoho odpoledne. Riziko nesprávného výběru minimalizujete tak, že se zaměříte na následující oblasti.

1. Funkcionalita

Hledáte robustní software s přesahem do různých oblastí řízení, nebo si naopak vystačíte s méně náročnou aplikací, která vám poslouží spíše jako pokročilý účetní systém? Nezatěžujte cashflow zbytečně drahým produktem, ale zároveň myslete na budoucnost – skvělou volbou může být modulové řešení umožňující rozšíření o další funkce.

2. Intuitivní uživatelské rozhraní

Dobrý podnikový informační systém vám funkce naservíruje jako na stříbrném podnose. Nenechá vás tápat ani dlouze přemýšlet. Naopak vám umožní standardizovat a zautomatizovat množství činnosti, čímž vám ušetří starosti a čas. Uživatelé by si měli ovládání osvojit bez problémů – jinak je něco špatně.

3. Integrace s dalšími systémy

Používáte další aplikace, kterých se nechce vzdát? Pak si předem prověřte, jakým způsobem budou s podnikovým informačním systémem komunikovat. Dostanete k dispozici výstupy, se kterými budete moct dále pracovat, aniž byste je museli složitě upravovat a ztrácet drahocenný čas?

4. Mobilní přístup

Jste často v terénu, ale potřebujete mít nepřetržitý přehled o aktuálním dění ve firmě? Chcete ji řídit i v momentě, kdy se nacházíte na druhém konci světa a máte k dispozici pouze mobilní zařízení? Mobilita se stává standardem a moderní informační systém by o ni rozhodně neměl být ochuzen.

5. Zabezpečení dat

Krádež citlivých informací může mít pro firmu doslova fatální následky. Vybírejte proto podnikový systém i s ohledem na úroveň zabezpečení a konzistenci dat. Od věci jistě nejsou ani funkce jako detailní monitoring probíhajících transakcí a chybových stavů.