Potřebujete čerpat náhradní plnění? Obraťte se na SZZP

Náhradní plnění souvisí se zákonem o zaměstnanosti. Ten stanovuje, že každý zaměstnavatel, který má více než 25 zaměstnanců, musí z jeho celkového počtu zaměstnat 4 % osob se zdravotním postižením. Pro zajištění náhradního plnění se můžete obrátit na SZZP.

Co je SZZP a jaké služby nabízí?

SZZP je zkratka pro Svaz zaměstnavatelů zdravotně postižených. Ten sdružuje osoby právnické i fyzické a také další subjekty, které pomáhají vytvářet chráněná pracovní místa pro osoby se zdravotním znevýhodněním. Díky tomu podporuje jejich integraci do společnosti. Do sdružení patří i další firmy nebo společnosti, které pomáhají nebo se podílejí na zaměstnanosti zdravotně postižených. Díky těmto faktům může SZZP nabídnout odběr výrobků nebo čerpání služeb v režimu náhradního plnění.

SZZP zaměstnává 50 % OZP, díky tomu poskytuje náhradní plnění v různých oborech podnikání. Také nabízí semináře pro své členy, které se týkají nové legislativy v oblasti zaměstnávání OZP a její aplikace do praxe. Pomáhá vyhledávat volné pracovní pozice vhodné pro osoby se zdravotním znevýhodněním, zveřejňuje pravidelně aktuální volná pracovní místa svých partnerů. Ve spolupráci se všemi svými členy nabízí široké portfolio výrobků a služeb. Díky jejich nákupu snadno podpoříte handicapované zaměstnance.

Odvětví určená pro čerpání náhradního plnění

Nabídka odvětví je velmi široká. Svoji oblast si tak velmi snadno nalezne každý zaměstnavatel. Jedná se o tyto oblasti – textil a oděvy, text, reklama a grafika, výroba dárkových předmětů, půjčovny vozidel, přeprava zboží, ostraha, ochranné a pracovní pomůcky, kancelářské potřeby, různé druhy oprav a montáží, služby v oblasti IT nebo webdesignu a administrátorské práce.

Na webu szzp.cz naleznete kalkulačku náhradního plnění i nezávazný poptávkový formulář.