Reality jsou dlouhodobě propírané téma. Ať už si o něm myslíte co chcete, jedno je jisté – jedná se o investici, která vám zajistí dobrý úrok.

Investice do realit a developerských projektů je dlouhodobě výdělečná činnost. V posledních letech je sice těžké najít na trhu zajímavou příležitost, i tak je to ale možné. V následujících řádcích vám proto přinášíme tři důvody, proč byste do nemovitostí měli začít investovat i vy.

Nepotřebujete miliony

Na první pohled by se mohlo zdát, že jsou investice do developerských projektů otevřené pouze bohatým lidem, tak tomu ale vůbec není. Spousta developerů má vlastní investiční fondy, do kterých se mohou přihlásit i drobní investoři. Někteří dokonce nabízí dluhopisy s ještě lepším úročením, což může být pro investory disponující menším obnosem peněz skvělou alternativou. Takovou alternativu přitom nabízí například společnost Premiot Group s jejich dluhopisy s úročením 8 %.

Dobré výnosy

Investice do developerských projektů vám pohodlně pokryje inflaci. Většině investorů ale pokrytí inflace rozhodně nestačí. Proto vás můžeme uklidnit – realitní trh je v tomto velice dobrou investiční příležitostí. Nejenže tak pokryjete inflaci, ale navíc získáte i několik procent do své kapsy. Případně k tomu, abyste mohli investovat dál. Záleží jen na vás, jaký přístup zvolíte a kolik vám to vynese peněz.

Relativní bezpečnost

Málokterá investice je bezpečnější než investice do realit. Jediné, co by vám mohlo vzít výnos, je přírodní katastrofa, regulace nebo vyvlastňovací zákon. Ani jedno v tuto chvíli nehrozí. U realit navíc máte jistotu, že jejich cena postupem času poroste. Jestliže tedy koupíte byt, který budete několik let pronajímat, můžete ho poté prodat s profitem a zároveň si přivydělat na nájmu. To samé platí i v případě, že budete investovat do podílového fondu. Tam ovšem zpravidla nedostanete podíl z nájmů.