Mytí aut v souladu s životním prostředím

Mytí vozu patří neodmyslitelně k základním prvkům péče o automobil. Pryč jsou doby, kdy jsme si mohli mýt auta na zahradách. Pro mnoho mužů se z mytí stal jakýsi pravidelný víkendový rituál. Jenomže díky novým zákonům je nyní možné auta mýt pouze ve specializovaných myčkách, protože kdekoliv jinde může dojít k poškození povrchových a podzemních vod, potažmo životního prostředí celkově.

Portálové automyčky

Chcete-li se chovat zodpovědně, navštěvujte pravidelně myčky aut. Na výběr máte hned z několika možností. Když se u nás automyčky začaly objevovat ve zvýšené míře, jednalo se zpravidla o klasické portálové automyčky. Jejich hlavním benefitem jsou téměř nulové požadavky na řidiče. Ten nemusí opustit prostor vozidla. Stačí, aby si jen najel na speciální kolejnice, a technika se postará o veškerou údržbu. Řidič zatím můžete sedět v autě a přečíst si třeba zprávy. Tyto myčky mají však jednu nevýhodu, která je pro řadu řidičů důvodem, proč je nevyužívají. Nejedná se totiž o bezkontaktní způsob mytí. Pro co nejdokonalejší očištění vozidla používá portálová automyčka kartáče, které jsou sice vyráběny ze speciálních materiálů a jsou určeny k použití v automyčkách, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost lehkého poškození laku. Na druhou stranu, naprostou jistotu, že si lak nepoškodíte, nemáte nikdy ani v bezkontaktních myčkách zejména, pokud máte potřebu auto ještě dolešťovat ručně. Přesto však bezkontaktní automyčky zažívají v posledních letech mimořádnou popularitu.

Bezkontaktní automyčky

Bezkontaktní myčka je ideálním řešením pro všechny, kteří potřebují rychle očistit auto během svých cest. Při mytí se využívá tlaková voda, která účinně odstraní i ty nejusazenější nečistoty. Pro někoho však může být nevýhodou, že v případě mycího boxu bez obsluhy si musí auto umýt sám.