Se zabezpečením objektů i s mapováním pohybů zvěře pomůže fotopast

Fotopast je zařízením, které je hojně využíváno k mapování pohybů zvěře, ale také k zabezpečení objektů. Pokud o pořízení fotopasti stále přemýšlíte, je na čase se rozhodnout. Fotopast vám totiž může efektivně pomoci v obou případech.

Co je nutné vědět?

Fotopast je plně automatickým zařízením, které zvládne noční i denní záznam snímků, ale také krátkých videí o maximální délce 1 minuty. Jelikož je fotopast konstruována tak, aby eliminovala pohyb v zorném poli a čidlo se spouští na základě teplotních změn, nemusíte se bát, že by docházelo k záznamu něčeho, co nechcete. Fotopast funguje na základě záznamu teplotních změn.

Záznam snímků

Fotopast snímky i videa ukládá na SD kartu. Pokud si pořídíte o něco dražší fotopast, můžete se těšit na plnou kontrolu nad tím, co fotopast snímá. Některé fotopasti totiž dokáží pořízené snímky ihned odesílat na váš mobilní telefon, a to prostřednictvím MMS či e-mailem. Získáte tak naprostý dohled nad tím, co před fotopastí děje.

Levnější varianta

Pokud hledáte levnější variantu fotopasti, jsou pro vás vhodné například fotopasti ScoutGuard sg 520 či Acorn 3310. Obě tyto fotopasti stojí stejně, tedy okolo 2000 Kč. Výhodou fotopasti Acorn 3310 je však to, že je opatřena LCD displejem a vy si tak snímky můžete prohlížet rovnou v terénu a nemusíte čekat až domů k počítači.

Kvalita

Kvalitnější fotopasti jsou trochu více finančně náročné. U nás patří mezi nejprodávanější fotopasti BUNATY, ale velmi oblíbenými jsou i fotopasti BROWNING, které nemají v kvalitě pořízených fotografií konkurenci. Fotopasti BUNATY jsou vyráběny pro Českou republiku a mají také menu v češtině. Vyberte si fotopast vhodnou právě pro vás na základě specifických požadavků či ceny fotopasti.