Když stavíte dům, je velmi důležité zvolit správný způsob vytápění. Stále více lidí se také zbavuje současného vytápění, aby zvolili lepší variantu. Většina lidí využívá konvekční vytápění, tedy vytápění z jednoho konkrétního zdroje, který ohřívá vzduch. Vypadá to jako dobrý způsob topení, ale má řadu nevýhod. Při cirkulaci vzduchu se víří prach, teplý vzduch zůstává vysoko u stropu a chladný vzduch se drží u země. Vzniká teplo, které vysušuje vzduch a snadno se při průvanu vyvětrá.

Jak je to s infrazářiči?

V první řadě je třeba pochopit, co to infrazářič je, jde o zařízení generující infračervené záření. Nejde o moderní vynález fyziky, jde o nejpřirozenější druh záření, který všichni známe, tvoří totiž 50% slunečního záření. Infračervené záření působí příjemné teplo a sálá na nás i z krbu. Vytápění pomocí infrazářičů funguje zcela jinak než běžná topení, neohřívá totiž vzduch, ale jednotlivé stěny a předměty v místnosti. Teplo následně sálá ze všech stran. V místnosti tedy nebudou studená a přehřátá místa, všude bude příjemně, nevíří se prach a teplo vydrží. S tímto vytápěním je místnost mnohem rychleji vytopená a pocitová teplota je o 2-3°C vyšší, takže není potřeba tolik topit.

Jak vlastně infrazářiče vypadají a které vybrat? Nejdůležitějším parametrem je zde účinnost. Nejvyšší účinnost na trhu mají infračervené topné panely Heat4All, které jsou kvalitní rakouské výroby. Jejich účinnost je 99,9%. V interiéru nebudou jen topením, ale designovým skvostem. Panely mají podobu designových obrazů. Můžete si vybrat z mnoha motivů a mít v místnosti krásný obraz, který bude dekorací a topením zároveň. Nejde však jen obrazy, panely mohou mít také podobu zrcadla následně se hodí zejména do koupelny. Do pracovny a kanceláře se skvěle hodí topné panely v podobě stropního osvětlení. Budete mít osvětlení, které zajistí i topení najednou. Inspirujte s všemi možnostmi na webu prodejce Elimstore.eu.