Řešení pro váš eshop

Nejschůdnějším řešením pro váš eshop je nástroj zvaný Prestashop, pomocí kterého budete moci obchodovat na internetu, nabízet své zboží a přijímat za ně peníze.

Charakteristika a historie Prestashopu

Na prvním místě je třeba říci, že Prestashop je zcela zdarma. Za úplatu potom můžete využít specializovaných společností, které vám budou eshop Prestashop udržovat, aktualizovat a přizpůsobovat vašim potřebám. Podporuje různé způsoby platby, jako platbu na účet, dobírku, PayPal, GoPay, Google Checkout a další.

Historie Prestashopu

Na světový trh byl uveden v roce 2007 a dnes ho používá více jak 150 000 obchodníků. V roce 2010 a 2011 dostal ocenění jako nejlepší eshopová aplikace. Má dvě hlavní sídla vývojářů, jedno je v Paříži a druhé v Miami. Prestashop je přeložen do 56 světových jazyků. Systém Ajax, kterého využívá, mu dává možnost snadné úpravy, přidávání dalších modulů a funkcí.

Možnosti a základní dělení Prestashopu

Hodí se v případě, když budete chtít mít profesionální eshop s vyspělými funkcemi, budete pracovat s větším počtem položek (zboží) a počítáte s jeho rozšířením. Eshop na Prestashopu využijete také k tomu, že budete moci používat pokročilé funkce a do budoucna plánujete do svého obchodu aplikovat moderní funkce a prvky. Rozlišujeme dvě varianty – a to základní variantu Prestashopu a profi variantu Prestashopu. U obou variant můžete požádat odbornou firmu o její spravování.

Základní varianta

Tyto aplikace obsahují všechny základní funkce, které jsou zapotřebí pro běžný, normální provoz internetového obchodu. Doplňky a moduly k této variantě se dají sehnat zdarma nebo za poměrně nízkou cenu. Ale i základní verze splní požadavky běžných uživatelů.

Profi varianta

Jádro tvoří základní varianta Prestashopu, do kterého je přidáno mnoho programů navíc, vylepšení a modulů. Profi varianta uspokojí i toho nejnáročnějšího uživatele a představuje úplnou kompletní nabídku, kterou si dokážete představit.