Povinností spojených s odpadem je mnoho

Produkujete mnoho odpadu? Pokud jste živnostníkem nebo firmou, u které množství produkovaného odpadu za všechny provozovny pod jedním IČO přesahuje 100 tun běžného nebo 100 kg nebezpečného odpadu, čeká vás mnoho papírování.

O co všechno se jedná? V první řadě jde o roční hlášení za odpady, které musíte podávat za každou vaší provozovnu. K podání hlášení je nutné být registrovaný na ISPOP.cz. Je také potřeba vést průběžnou evidenci odpadů. Dále musíte zpracovat výkaz statistiky o odpadech a zaslat ho na Český statistický úřad. Zdá se vám, že je těch požadavků příliš? Nejste sami. Některé firmy mají na tyto záležitosti vyčleněné administrativní pracovníky, ale pro většinu lidí je to starost a byrokratická zátěž navíc, která pouze zabírá velké množství času.

Roční hlášení za odpady zpracuje zkušená firma

Kde je problém, tam je naštěstí i snadné řešení. Vaší nejlepší pomocí může být společnost ECOSERVIS – komplexní nakládání s odpady s.r.o., která veškeré starosti s odpadovým hospodářstvím převezme za vás a zpracuje vám roční hlášení za odpady i další povinnosti. Nechat si tyto záležitosti dělat externě je tou nejsnadnější a cenově nejvýhodnější volbou.

Společnost zajišťuje roční hlášení pro firmy, živnostníky i obce. Stovky subjektů tak mají ušetřeno mnoho práce i starostí. Samozřejmě se k nim můžete přidat. Ceník ročního hlášení za odpady vám ukáže, že jde o nevelkou investici, když vezmete v potaz, kolik byrokracie kolem odpadů je. Firma je velmi zkušená a máte s ní jistotu, že vše bude řádně a správně vyřešeno a také rychle. Spolupráce se vám bude líbit, společnosti pouze nahrajete všechny potřebné dokumenty (od ohlašovacích lístků až po vážní lístky, průvodky odpadu aj.) a po zaplacení služby bude mít do 10 pracovních dnů vše hotové. Roční hlášení za odpady zašle na ISPOP a také na váš email. Ušetřete si práci a starosti, navštivte https://www.rocnihlaseni.cz/ a postarejte se, aby vám záležitosti kolem odpadů řešili profesionálové v oboru.