Daňová povinnost platí pro všechny subjekty stejně. Vyhnout se placení daní lze i zcela legálním způsobem spočívajícím v založení offshore společnosti. Jedná se o srovnatelný způsob podnikání jako je každé jiné, ovšem s jedním rozdílem. Při offshore podnikání je využíváno třetích (offshore) zemí, které umožňují optimalizovat daňové zatížení zejména podnikatelům z vyspělých států, kde bývají daně často neúměrně vysoké.

Ve svém důsledku jsou pak velké daně spíše brzdou dalšího rozvoje. Jurisdikce v třetích zemích, pro které se vžilo pojmenování daňový ráj, umožňuje přilákat mezinárodní kapitál na svá území, což prospívá jejich ekonomice.

V čem spočívá oboustranná výhoda?

Za výhodu nižších daní daňový ráj, což je označení, které se vžilo pro tyto třetí země, nabízejí zahraničním investorům některé výhody. Vedle minimální daňové povinnosti je to ještě ochrana jejich majetku, anonymita vlastnictví a některé další. Podmínkou ovšem je, že zahraniční investoři musí podnikat mimo území daňových rájů, které se také označují jako zóna volného obchodu. Offshore společnosti se řídí jinými zákony než místní podnikatelé a právě výměnou za zákaz podnikání v daňové ráji získávají daňové a jiné výhody. Offhore jurisdikci mohou využít pro vlastní podnikání celou řadou způsobů. Nastavení vhodné mezinárodní struktury vždy závisí na konkrétní situaci a na preferencích podnikatele. Výhodné je podnikání formou offshore zejména pro obchodní aktivity.

Jak lze offshore společnost založit?

Jelikož k založení je třeba mnoho zkušeností a zejména konexí v příslušných zemích, těžko by to zvládl běžný podnikatel. Mnohem efektivnější a jednodušší je využití služeb společnosti Winston Wolfe & Co sídlící v Dubaji. Tato firma je registračním agentem s licencí od vlády Spojených arabských emirátů. Zaměstnanci firmy jsou schopni podnikatelům a investorům pomoci založit obchodní společnost, nalézt pro ně optimální daňovou úlevu a otevřít bankovní účty přímo ve Spojených arabských emirátech, ale i v dalších daňových rájích, jako je Belize, Seychely, Hong Kong, Britské panenské ostrovy, Marchallovy ostrovy, Mauricius, ale také USA, Velká Británie nebo Švýcarsko.